Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı
Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı
in

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı

Dalgalı Kare Battaniye Yapılışı İstediğiniz şekilde şekillendirebileceğiniz bir battaniye. Çok değişik bir örnek anlatımı daha. Bu modeli belki nette gezinirken görmüş olabilirsiniz. Ama yapılışını görmemişsinizdir. Yine ilk defa bizde göreceğiniz modellerden. Aynı teknikle örülmüş birkaç model uygulaması daha göstereceğiz. Dalgalı kare battaniye yapılışını şemasını sizlere vereceğiz. Sizde beğendiğiniz şekillerde örebilirsiniz. Bebek battaniyesi , örgü yatak örtüsü modelleri olarak örebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri dalgalı kare battaniye yapılışının tur sayılarını istediğiniz gibi artırarak boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Birçok battaniye modeli için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. En sevilen, en beğenilen örneklerin tarifi için ziyaret adresi mimuu.com. Çok sorulan modellerin yapılışını yıldız popcorn büyük motif yapılışı gibi değişik modellerin yapılışını parçalı örgü battaniye yapımı gibi ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Dalgalı Kare Battaniye Nasıl Yapılır?

Dalgalı kare battaniye yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. İngilizce versiyonunu ise pdf formatında bulabilirsiniz yazının içinde. Motif olarak önce ortadaki motifleri örüyoruz. Daha sonra kenar kısımlarını istediğiniz büyüklüğe göre tur sayısı yaparak artırarak örüyoruz. Her zaman olduğu gibi önce şemalar ile başlayalım.

İlmek kaydırma işlemi yaparak 3. sık iğneye geliyoruz. Yine arka ilmeklere batıyoruz. 6 zincir çekiyoruz. Şimdi tığa ipi 4 kez dolayıp 3lü trazan yapıyoruz. Önce bir ilmek daha sonra ikişer ilmek örerek 3lü trabzanı yapıyoruz. Yanına bir 3lü trabzan yaptıktan sonra aynı yere 3 kez üçlü trabzan yapıyoruz. Sonra yine 3 trabzan yapıyoruz. 2 sık iğne atlayıp 3. sık iğnenin arka ilmeğine aynı işlemi tekrar ediyoruz.

Sence nasıl?

0 Puan
Oyla Downvote

Toplam oy: 0

Yukarıdakiler:0

Oy yüzdesi:0.000000 %

Aşağıdakiler: 0

Vekil yüzdesi: 0.000000 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapraklı Dikdörtgen Tiftik Şal Yapımı

Yapraklı Dikdörtgen Tiftik Şal Yapımı

Fiyonklu Pırpır Oyası Yapımı

Fiyonklu Pırpır Oyası Yapımı